Корисні поради


Щорічно у липні стартує вступна кампанія. Та декого із завтрашніх абітурієнтів ще не полишають сумніви: чи правильно я визначився з вибором професії? Адже нині молодь орієнтується не лише на власні здібності й уподобання, а й на інший не менш важливий чинник: чи конкурентним буде обраний фах на ринку праці, чи дасть можливість прогодувати себе і свою майбутню родину? Якщо ще з десяток років тому майбутні студенти ставили собі за орієнтир престижність фаху, то нині побачили, що цей критерій зіслужив погану службу. Приміром, маємо надлишок тих же юристів і економістів...
Отже, на що звернути увагу абітурієнту? Нині великий попит на робітничі професії, на працівників аграрного бізнесу ІТ-сфери та на тих, хто вміє продавати. Також цінуються аналітики та маркетологи.

Але потрібно враховувати, що ситуація на ринку праці змінюється. Тому, додатково до навчання, спеціалісти радять займатися саморозвитком, тим, що справді подобається та брати участь у програмах стажувань. Це дає можливість студенту чи не з першого курсу зорієнтуватися, чи справді цікаву і правильну спеціальність він обрав.

Окрім того, роботодавці потребують досвідчених працівників, знайомих із сучасними технологіями. І в умовах перевищення пропозиції робочої сили над попитом зазвичай обирають тих, хто відпоідає їхнім вимогам щодо кваліфікації та досвіду роботи.


Актуальні питання профорієнтаційної роботи бібліотек в сучасних соціально-економічних умовах: методичні поради / Упр. культури, національностей та релігій Хмельниц. облдержадмін.; ХОУНБ ім. М. Островського. – Хмельницький, 2014. – 28 с.


Дуже часто вибір професії буває випадковим і непродуманим, адже далеко не кожен може впевнено відповісти на запитання, ким він хоче стати і чому він готовий присвятити своє життя.
Щоб не зробити помилку на початку шляху, пропонуємо вам відповісти на кілька запитань тесту і дізнатися, яка професія вам підходить найбільше. http://www.moeobrazovanie.ru
Канадський фонд Canadian Scholarship Trust (CST) об'єднався з професійними футурологами, щоб зробити прогноз з приводу того, як виглядатиме ярмарок вакансій вже в 2030 році.

Всі припущення були засновані на екологічних, соціальних і технологічних тенденціях, що відбуваються в суспільстві. Ось які професії можуть бути актуальні вже у найближчому майбутньому:  
http://mixstuff.ru/archives/53622
Якщо ви маєте намір створити і розвинути свій бізнес, вам не обійтися без лідерів. Ці люди допомагають будь-якій справі розвиватися прискореними темпами, вони володіють необхідними знаннями, вміннями, навичками роботи з іншими людьми і здатні повести за собою колектив. От тільки як знайти потенційного лідера серед тисяч нічим не примітних перехожих? http://yak-prosto.com/yak-znayti-lidera/
Отримавши різнобічну та глибоку гуманітарну освіту і мовну підготовку, випускники історичного напряму працюють у різних сферах. Звісно хтось обирає роботу вченими або викладачами школи, інші працюють в політичних фондах, аналітичних центрах, у сфері бізнесу. Також історики мають можливість працювати в журналістиці та на телебаченні. Ще один напрямок працевлаштування – сфера менеджменту та органи державного управління. http://narodna.pravda.com.ua/history/50ca2058b257f/
Бібліотекареві доводиться стежити за своїми жестами. Він може жестами показати готовність допомогти або відштовхнути. Важливо уникати жестів нудьги в спілкуванні із читачами. Велике значення має міміка. З її допомогою ми виражаємо свої настрої, наміри. У сукупності з жестами й поглядом міміка дає про нас найповнішу інформацію навколишнім. http://www.univer.km.ua/struck.php?sid=3&sub=39
Ринок праці стрімко змінюється. З розвитком глобальних технологій і постійним прогресом потреба в нових і перспективних професіях усе більше росте. На зміну старим приходять нові, більш затребувані й цікаві. Дослідження кадрового порталу HeadHunter показало перелік нових і перспективних професій на ринку праці за останні 10 років. http://www.univer.km.ua/struck.php?sid=3&sub=39
З 1 січня 2013 року набирає чинності суттєво відкоригований Закон України № 5067-VI "Про зайнятість населення" від 05.07.2012. Нові правила гри на ринку праці відчує більшість працюючих українців.
Цей закон передбачає державну підтримку молоді, яка отримала професійно-технічну або вищу освіту. Зокрема, забезпечення молодих фахівців першим робочим місцем шляхом виплати роботодавцю компенсації єдиного соціального внеску.
Також студенти професійно-технічних та вищих навчальних закладів можуть стажуватися у роботодавців строком до шести місяців за індивідуальною програмою під керівництвом наставника. Запис про проходження стажування роботодавець вноситиме до трудової книжки. Це дасть молоді той самий досвід, якого вимагає роботодавець від шукачів роботи.

 ІЗ СКАРБНИЦІ МУДРОСТІ
БЛАГОРОДНИЙ - той, кому притаманні високі моральні якості, бездоганно чесний, порядний, той, кому властиві високе почуття гідності, витонченості, освячений високою метою.
ВЕЛИКОДУШНІСТЬ - притаманність неабияких чеснот (душевні якості), благородні пориви, доброзичливість, прагнення пожертвувати власними інтересами заради інших людей тощо.
ЕМОЦІЯ - стан психічного переживання, душевного хвилювання - радість, гнів, жах тощо, що виникають унаслідок дії зовнішніх та внутрішніх подразників у людини та тварин.
ЕНТУЗІАЗМ - сильне захоплення чимось, душевна підойма, піднесення, пристрасть (трудовий ентузіазм).
КОМПРОМІС - угода, погодження на основі взаємних поступок.
КУЛЬТУРА МОВИ - це: правильна державна літературна мова; лексичне багатство; виразність і образність; техніка мови (гнучкість голосу, багатство інтонацій, чітка дикція).
КУЛЬТУРА СПІЛКУВАННЯ - це уміння: слухати співбесідника; ставити питання; встановлювати контакт з людьми; зрозуміти іншу людину; бачити і розуміти реакцію слухача; вільне володіння мовою; зовнішнім виглядом демонструвати готовність і бажання до спілкування.
МУДРІСТЬ - обдарованість неабияким розумом, а також чималим життєвим досвідом.
ПРОФЕСІЙНА ЕТИКА, основу якої становлять моральні норми, оцінки і самооцінки, контроль і самоконтроль, повага до норм і вимог суспільного життя й уміння прищеплювати ці норми іншим людям. 
До числа професійно-етичних якостей належать професійна відповідальність, вимогливість, уміння спілкуватися.
ПРОФЕСІЙНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ виявляється у безкорисній і глибокій відданості роботі.
ПРОФЕСІЯ - рід трудової діяльності, занять, що вимагають відповідної підготовки, спеціалізації і є джерелом існування.
САМОРЕАЛІЗАЦІЯ ЛЮДИНИ - це розумні вчинки, що уникають крайнощів і тримаються золотої середини. Тому провідна чеснота - це поміркованість і розсудливість.
ТОЛЕРАНТНІСТЬ - повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Толерантність - це єдність у різноманітті.
ШЛЯХЕТНІСТЬ - відмінне виховання, благородство, висока моральність.


1 комментарий:

Тамара комментирует...

Гарні поради, обов'язково скористаюся