Геодезист проводить зйомку місцевості, налаштовує геодезичні прилади, обробляє результати зйомки, робить обчислення і на підставі цих даних складає карти.
Геодезист веде супровід будівництва із самого початку. У процесі будівництва і експлуатації споруд він здійснює геодезичний контроль за взаємним розташуванням відповідальних вузлів промислових, житлових, гідротехнічних та інших споруд, використовуючи контрольно-вимірювальну техніку.
Майбутньому геодезистові, щоб успішно виконати свої обов'язки, треба добре знати математику, вивчити різні методи зйомок. Він повинен навчитися відмінно читати і обробляти аерофотознімки на стереоприладах, що створюють стереомодель місцевості, для чого необхідно мати стереоскопічний зір.
Геодезисти повинні бути надзвичайно акуратними, точними в роботі (відхилення в установленні нівеліра не повинні перевищувати п'яти міліметрів). Ці дії геодезист повторює сотні і тисячі разів.
Кожен бажаючий присвятити себе геодезії повинен мати хороші фізичні дані, бути витривалим, адже щодня йому доводиться долати великі відстані. Геодезист також має бути сміливою і холоднокровною людиною.
Джерело: Подорож у світ професій. Випуск третій // Позакласний час. – 2010. – №12. – С. 62.
Фото: http://www.osvitapol.info_ru_325cms.htm,
http://zooclub.livejournal.com/740785.html
Комментариев нет:
Отправить комментарий