Машиніст баштового крана виконує підйомно-транспортні, навантажувально-розвантажувальні роботи (підйом, переміщення, навантаження, розвантаження, транспортування деталей, вузлів, блоків тощо), контролює правильність використання вантажозахватних пристосувань, слідкує за показниками приладів і сигнальними жестами стропальника (прикріплювача вантажу).
Робота машиніста дуже напружена, увага його постійно зосереджена на виконуваних операціях, особливо під час строповки (прикріплення вантажу) і відриву його від землі. Машиніст в умовах значної віддаленості повинен правильно сприймати і розуміти сигнали стропальника.
При переміщенні вантажу машиніст утримує в колі зору не лише ці сигнали, але і роботу сусідніх машин. Всі ці дії вимагають від машиніста здатності точно оцінювати просторове розташування предметів. Щоб забезпечити безперебійну роботу усіх механізмів крана, машиніст ретельно проводить його технічний огляд, змащування механізмів, бере участь у профілактичному ремонті.
Оскільки машиністові доводиться здійснювати щоденні підйоми й опускання, працювати на великій висоті і обмеженій площі, він повинен мати міцне здоров'я, бути фізично витривалим.
Сучасні баштові крани відрізняються високою надійністю. Вони забезпечені пристроями, які страхують життя людини від нещасних випадків.
Джерело: Подорож у світ професій. Випуск третій // Позакласний час. – 2010. – №11. – С. 84.
Фото: http://rentakran.com.ua/articles/ka-vy-brat-podhodyashhij-bashenny-j-kran.html
Комментариев нет:
Отправить комментарий